Výroba

RAF je členem skupiny WTS, která představuje italskou dokonalost vodovodních baterií. Průmyslová skupina reprezentuje nejlepší značky v oboru, které jsou vyrobeny v Itálii a Česku, ale zároveň se promítají na mezinárodní trh.
Zakládáme si na spolehlivosti, praxi, špičkovém designu a pozornosti okolnímu prostředí.
Výrobní proces se skládá z několika fází, rafinovaného designu a funkční a ekologicky udržitelné výroby, jak v Itálii tak i v České republice.

Výzkum a vývoj

Každá vodovodní baterie RAF je vyráběna v souladu se zkušenostmi skupiny WTS a každý krok výrobního procesu je vyjádřením dlouhodobé praxe. Po schválení koncepčního návrhu ve fázi plánování, je baterie navržena technickou kanceláří WTS: pro tento účel se používá sofistikovaný software pro 3D design. Pak přecházíme k dalšímu kroku, prototypování.

Prototypování

Nyní je čas na druhou fázi výroby vodovodních baterií RAF ve spolupráci s vynikající a inovativní prací skupiny WTS.
Dnes hovoříme o prototypování, pasáži, která umožňuje vytvořit prototyp nové baterie: k tomu potřebujete 3D tiskárnu, která definuje tvar z analýzy skutečného 3D modelu v ABS plastu.

Výroba pískového jádra

Zrození vodovodních baterií RAF pokračuje třetí fází, přípravou pískového jádra. Je to směs písku a speciálních syntetických pryskyřic a je zhotoveno ve speciální formě, jaderníku. Pískové jádro je extrahováno, jakmile je vytvrzeno. Získaný prvek slouží k vytvoření vnitřní dutiny těla baterie po vložení do formy pro odlévání.

Slévárna

Během slévárenské fáze je speciální forma naplněna roztavenou mosaznou slitinou mědi a zinku, surovinou použitou pro tělo baterie. Z formy se potom získá tvar požadovaného těla baterie.

Obrábění

Další krok je obrábění, které probíhá u předních výrobců za použití automatických soustruhů a center. Výsledkem tohoto procesu je zhotovení vnitřního tvaru vodovodní baterie.

Broušení a leštění

Brousící cyklus je prováděn za použití brusných pásů s různou velikostí zrna. Leštící cyklus je prováděn leštícími kotouči, které jsou vyrobeny z vhodných tkanin. Oba tyto procesy jsou realizovány za použití automatických robotizovaných pracovišť. Toto obrábění umožní přejít na další úpravy pomocí chromování.

Chromování

Chromování je jedním ze základních kroků tvorby vodovodních baterií RAF: specializovaná a inovativní práce společnosti WTS zdůrazňuje, že galvanické ošetření je důležité jak pro ochranu, tak pro zachování životnosti, aby vznikl jedinečný designový prvek. Chrom se skládá z nanášení povlaků s dvojitým niklem a chromem, máčením kusů, které mají být chromovány, do série lázní elektrolytických roztoků. Systém WTS ECO GREEN SYSTEM vyniká ekologickým procesem pokovování bez emisí.

Kontrola kvality

Kontrola kvality je pečlivé a podrobné vyhodnocení výroby baterií: sestává z řady přísných kontrolních postupů, a to mimo fázi výroby, prováděné jak v rozměrové úrovni, tak v estetice (například kvalita pochromování). To vše se děje pomocí specifických nástrojů, které kontrolují její soulad s původními technickými výkresy.

Montáž

Od pečlivé a přísné kontroly kvality přecházíme do další fáze – montáže, ve které jsou potřebné komponenty namontovány do těla baterie. Odpovídající oddělení tzv. “ostrovy“ provádí různé operace s potřebným vybavením, aby byla zajištěna vysoká kvalita výrobků.

Testování

Sestavená baterie RAF, se všemi základními komponenty, je otestována jako nezbytný krok, který poskytuje přehled o všech funkčních charakteristikách standardu kvality. V této důležité výrobní fázi jsou montované výrobky podrobeny
100 % zkoušce vzduchem, která je prováděna s vysokou přesností měřicího zařízení.